fbpx

Chelsea transferoi mesfushorin Havertz nga Bayer Leverkusen

Klubi futbollistik anglez, Chelsea ka nënshkruar marrëveshje me mesfushorin, Kai Havertz nga ekipi gjerman Bayer Leverkusen, transmeton Anadolu Agency (AA).

Chelsea njoftoi se ka nënshkruar marrëveshje 5 vjeçare me futbollistin gjerman 21-vjeçarin Havertz.

Në mediat britanike pretendohet se Chelsea për transferimin e Havertz do të paguajë edhe tarifën e transferimit prej 71 milionë sterlina.

Havertz i cili luan edhe për kombëtaren e Gjermanisë ka luajtur 45 ndeshje dhe ka shënuar 18 gola sezonin e kaluar për Bayer Leverkusenin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button