fbpx

Serbi, 106 punonjës shëndetësorë të prekur me COVID-19

Në Serbi momentalisht 106 punonjës shëndetësorë janë infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19), prej të cilëve 5 janë në kurim spitalor, deklaroi sot ministri i Shëndetësisë, Zllatibor Lonçar, transmeton Anadolu Agency (AA).

Po ashtu, ministri u tha gazetarëve se me koronavirus janë prekur edhe 108 përdorues të shërbimeve sociale dhe 46 të punësuar në këto institucione sociale.

Lonçar falënderoi punonjësit shëndetësorë për atë që bëjnë në luftën kundër COVID-19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button