fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

 Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare deri në mesatare. Do të fryjë erë veriore mesatare përkohësisht e përforcuar.Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri në 20, ndërsa ajo e ditës prej 28 deri në 34 gradë Celsius.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 30 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil dhe me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Deri të shtunën do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar veriore.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close