fbpx

Ndërroi jetë ish-presidenti i Indisë pas infektimit me COVID-19

Ish-presidenti i Indisë, Pranab Mukherjee, i cili është konfirmuar pozitiv me COVID-19 këtë muaj, ka vdekur të hënën, pas disa javëve në spital. Ai ishte 84-vjeçar.

Spitali ushtarak i New Delhit ka thënë herët gjatë ditës se Mukherjee ka kaluar në një goditje skeptike pasi kishte ardhur me infeksion të mushkërive. Gjendja e tij mjekësore ishte përkeqësuar që nga e diela, shkruan Reuters, transmeton KOHA.

Mukharejee më herët kishte shërbyer si ministër i Punëve të Jashtme dhe ministër i financave.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button