fbpx

Sasoli: Maqedonia e Veriut ta vazhdojë rrugën drejt BE-së

Kryetari i Parlamentit Evropian, David Sasoli, përmes Twitter-it e uroi zgjedhjen e kryeministrit Zoran Zaev dhe qeverinë e re.

“Urime për Zoran Zaevin për rizgjedhjen e tij kryeministër të Maqedonisë së Veriut. Të vazhdojmë me progresin e mirë që vendi e ka realizuar drejt inkuadrimit në BE. Parlamenti Evropian gjithmonë do të jetë mbështetës i fuqishëm i kësaj rruge”, shkroi Sasoli.

LEXO: Borisov uroi Zoran Zaevin: Shpresoj që komisioni i përbashkët multidisiplinar të arrijë pajtim për çështjet kontestuese mes dy vendeve

LEXO: Ambasadorja amerikane e uroi Zaevin: Si miq dhe partnerë e vazhdojmë bashkëpunimin me qeverinë e re

LEXO: Varhejli dhe Han uruan Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

LEXO: Kyçyk e ftoi qeverinë e re të RMV-së të përgatisë udhërrëfyes për reformat e BE-së

LEXO: Zaev e mori postin e kryeministrit, i dëshiroi Spasovskit të vazhdojë t’i tejkalojë sfidat në MPB

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close