fbpx

Replika ndërmjet Bashës dhe Ramës në lidhje me kufirin detar

Marrëveshja për zgjerimin e kufirit detar me Greqinë ka përplasur në distancë kryeministrin Edi rama me kryedemokratin Basha, transmeton OraNews.

Ky i fundit i ka kërkuar qeverisë që të bëjë transparencë për negociatat me shtetin fqinj.

“Lëri dërdëllitjet prej rrugaçi Edi Rama. Bëj transparencë çfarë po ndodh me negociatat për detin. Historitë me sapun ruaji se do të duhen më vonë…”

Edhe kreu i qeverisë ka reaguar përmes një postimi në Twitter ku i shkruan Bashës që të gjejë një temë tjetër për të debatuar pasi me detin do të dalë më i lagur se në vitin 2017.

“Çfarë kanë qenë për të thënë janë thënë me kohë e me vakt, marrëveshje akoma s’ka, po ti dëgjo mua, gjej ndonjë temë tjetër për teatrin tënd, se me ata që i besojnë kësaj marrëzisë së detit do dalësh edhe më i lagur se në 2017! Ta kam thënë, këtë popull për budalla s’e bëni dot. Negociatat Lulëzim janë ndalur prej kohësh,që pas ndryshimit të qeverive në Greqi! S’ka asnjë të re nga ai front, përveç dallgëve të ligësisë e padijes! Po ti mos bëj sikur nxehesh,se s’ta kam unë fajin kur bën sikur s’je ti që e firmose atë marrëveshjen e famshme që rrëzoi GJK!”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button