fbpx

RMV, Ministria e Shëndetësisë e publikoi statistikën për gjendjen me Covid – 19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon që në 24 orët e fundit janë regjistruar 119 raste të reja me KOVID-19, 297 persona janë shëruar, ndërkaq 5 të tjerë kanë ndërruar jetë. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 13.914, të shëruarve në 10.507, të vdekurve në 578, ndërkaq për momentin ka 2.829 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 5 persona, një 49 vjeçar dhe 50 vjeçar nga Shkupi, një 46 vjeçare nga Tetova, një 63 vjeçar nga Kumanova dhe një 82 vjeçar nga Prilepi.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 53
 • Kumanovë 9
 • Prilep 13
 • Gostivar 6
 • Tetovë 4
 • Veles 1
 • Berovë 5
 • Shtip 4
 • Dellçevë 6
 • Sveti Nikole 3
 • Pehçevë 2
 • Strugë 2
 • Manastir 1
 • Ohër 1
 • Negotinë 1
 • Kërçovë 3
 • Kriva Pallankë 1
 • Radovish 1
 • Koçani 3

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 56
 • Kumanovë 9
 • Prilep 3
 • Gostivar 20
 • Tetovë 4
 • Veles 13
 • Shtip 37
 • Strugë 85
 • Manastir 6
 • Ohër 34
 • Strumicë 3
 • Kërçovë 15
 • Kriva Pallankë 2
 • Probishtip 3
 • Demir Hisar 1
 • Makerdonski Brod 4
 • Vinicë 1
 • Kratovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.065 testime, ndërkaq prej fillimit të pandemisë 142.158.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button