fbpx

OBSH thotë se do duhen 2 vite që të zhduket pandemia Covid-19

Prej muajsh bota, stili i jetesës anë e mbanë ka ndryshuar, asgjë nuk është më si më parë për shkak të pandemisë botërore Covid -19, transmeton OraNews.

Ndërkohë që të gjithë presin vaksinën anti virus, e cila është e vetmja shpresë që t’i rikthehemi normalitetit, drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ditën e sotme, në një deklaratë për mediat tha se sipas parashikimeve pritet që fundi i pandemisë të marrë fund brenda dy viteve.

“Ditët e sotme virusi mund të përhapet me shpejtësi, por në të njëjtën kohë ne kemi teknologjinë dhe njohuritë për ta parandaluar atë”, u shpreh Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button