fbpx

Mançini: Van Persi bën diferencën

Robin Van Persi është një super lojtar, ai bën diferencën mes skuadrës tonë dhe skuadrës së Mançerster Junated, ka theksuar trajneri is kuadrës së Sitit, italiani Roberto Mançini.
“Ne u përpoqëm që ta sjellim në ekipin tonë, por kjo nuk u realizua edhe pse në një moment ishim shumë afër holandezit, nuk patën efekt as paratë e ofruara, ai preferonte të luaj në Juanjted dhe kjo ishte zgjedhja e tij personale” ka deklaruar menaxheri i Mançerster  Sitit.
Sulmuesi holandez i cili këtë gjysmësezon u largua nga skuadra e Arsenalit për tu transfeurar në ekipin e djajve anglez është dëshmuar si goditje e duhur duke arsyetuar shumën prej 30 milion euro që ishte vlera e kartonit të futbollistit.

Lajme të ngjashme

Back to top button