fbpx

Policia pajiset me vetura të reja ! (FOTO)

Ministria e punëve të brendshme sot do ti prezantoje veturat e reja Skoda Yeti, të cilat do ti zëvendësojnë Chrysler-at e vjetër.

Në tenderin të cilën e nënshkroi Ministria e punëve të brendshme, bëhet fjalë për blerjen e 150 veturave të reja, dhe ofruesi më i volitshëm ishte zgjedhur kompania “Porsche Macedonia”.

Ajo dha ofertën më të ulët prej 199.750.000 denarë për veturat, gjegjësisht 10 milion denarë më pak se vlera fillestare e ankandit. Në çmim është e kyçur edhe mirëmbajtja e veturave.

Tenderi i fundit për blerjen e automjeteve për MPB-në ishte para 12 viteve kur u blenë Chrysler-at./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button