fbpx

Në 24 orët e fundit, 385 persona janë dënuar për mosmbajtje të maskës

Janë regjistruar 385 kundërvajtje gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut lidhur me masën për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse për fytyrë.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close