fbpx

Neymar fiton topin e artë të Amerikës Latine

Futbollisti 21 vjeçar i skuadrës braziliane Santos Pablo Nymar për herë të dytë radhazi ka fituar topin e artë të Amerikës Latine.

Neymar i cili ishte në konkurencë për këtë titull me futbollistët Paolo Gerrero dhe Lukas Mura, me një diferencë të konsiderueshme votash ka lënë pas dy miqtë e tij duke dëshmuar kështu se mbetet futbollisti më i mirë ne Amerikën Latine.

Ndeshjet e Naymar nuk kanë kaluar pa rënë në sy të skuadrave më të mira evropjane të cilat me ngulm përpiqen që ta sjellin në radhet e tyre, por siç duket më afër kësaj është skuadra e Barcelonës e cilla sipas disa burimeve tashmë ka siguruar një parakontratë me Neymar. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button