fbpx

Tetovë, fëmija i parë mashkull

Si edhe në Shkup, ashtu edhe në Tetovë, foshnja e parë që ka lindur pas mesnate është mashkull. Për Portalb nga Spitali i Tetovës thonë se madhësia e tij ka qenë 3 kilogram e 800 gram ndërsa ka lindur në ora 3 e 20 minuta pas mesnate.

Pritet që fëmija të vizitohet nga kryetari i komunës dhe ti jepet dhuratë. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button