fbpx

Një peshkatar 56-vjeç është mbytur në lumin Vardar

Një peshkatar nga fshati Miravci i Gjevgjelisë dje është mbytur në ujërat e lumit Vardar, thonë nga MPB, njofton Portalb.mk.

“V.Gj. është rrëzuar dhe është fundosur në Vardar derisa me V.M. (19) gjithashtu nga Miravci, kanë vendosur rrjeta për peshkim te vendi i quajtur “Tre Plepat”. Trupi i peshkatarit është gjetur dhe nxjerrë nga lumi në ora 19:15. Nga ana e mjekut të Urgjencës së Gjevgjelisë është konstatuar vdekje”, thonë nga Policia.

Ata gjithashtu shtojnë se në vendin e fatkeqësisë ka kryer ekspertizë ekipi i Stacionit Policor të Gjevgjelisë, ndërkaq pas urdhrit të prokurorit publik, trupi i të ndjerit është dorëzuar në autopsi.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close