fbpx

Kosova i publikoi rezultatet e 24 orëve të fundit në lidhje me virusin korona

14 persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar edhe 172 raste të reja.

Numri total i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë ka arritur në 341, ndërsa i të infektuarve në 10.419.

IKSHP-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 114 persona, duke arritur shifrën totale të shëruarve në 6058.

Aktualisht janë 4020 raste aktive.

Në 24 orët e fundit janë testuar 506 mostra.

Sërish Prishtina ka regjistruar më së tepërmi raste të reja 78, pasuar nga Gjilani me 19, e Mitrovica 15. Në Fushë Kosovë janë regjistruar nëntë raste, Pejë tetë, Viti shtatë, Skenderaj gjashtë, Drenas e Obiliq nga pesë, Vushtrri katër , Kamenicë e Lipjan nga tri, Podujevë, Rahovec nga dy dhe nga një rast në Ferizaj, Gjakovë, Istog, Klinë, Prizren e Shtime.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button