fbpx

Mot i kthjellët, diell por ftohtë

Në Maqedoni sot gjatë orëve të mëngjesit do të ndërpriten reshjet e shiut dhe pasdite do të kemi mot të kthjellët, por të ftohtë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej –3 gradë deri në 4 gradë, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 3 gradë gjegjësisht deri në 10 gradë.

Në Shkup mot i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 1 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës do të arrijë deri në 6 gradë./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button