fbpx

OKB: Bota përballë një “katastrofe brezash”, prej mbylljes së shkollave

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, paralajmëroi të martën se bota ndodhet përballë një “katastrofe breznore ”, shkruan Bota.al

Ai deklaroi se kjo ndodhi për shkak të mbylljes së shkollave në mes të pandemisë së koronavirusit, dhe tha se kthimi i nxënësve dhe studentëve të sigurt përsëri në klasë, duhet të jetë “një përparësi kryesore” pasi të bjerë transmetimi lokal i infeksioneve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close