fbpx

LSDM tre ditë me radhë në protesta në Gostivar

Me himnin e Republikës së Maqedonisë mbrëmë gostivarasit maqedonas iu bashkangjitën protestave, që mbahen në mbarë vendin, dhe në shenjë revolte ndaj pushtetit aktual e bllokuan bulevardin “Braqa Gonoski”në Gostivar.

Për LSDM-në dhe partnerët e koalicionit, kjo është mbrëmja e tretë me radhë që protestojnë kundër, siç u shprehën, këtij pushteti anikombëtar dhe t’i thonë “jo” politikës diktatoriale të kryeministrit Nikolla Gruevski. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button