fbpx

Covid – 19 në RMV, 3 viktima dhe 74 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 3 viktima të reja si pasojë e infektimit me korona virus, 74 raste të reja dhe 90 pacientë të shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 11,128, numri i pacientëve të vdekur është rritur në 500, numri i pacientëve të  shëruar në 6,972 ndërsa, momentalisht ka 3,656 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë tre persona, një pacient nga Manastiri (73), një pacient nga Demir Hisari (73) dhe një pacient nga Shkupi (44). Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në spital”, thuhet në njoftimin e ministrisë

Personat e infektuar në 24 orët e fundit

 • Gostivar – 22
 • Shkup – 14
 • Shtip – 13
 • Kumanovë – 8
 • Vinicë – 4
 • Sveti Nikole – 3
 • Berovë – 3
 • Kavadar – 3
 • Kërcove – 2
 • Strugë – 1
 • Koçan – 1

Personat e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup – 23
 • Sveti Nikolë – 17
 • Tetove – 17
 • Shtip – 11
 • Gostivar – 9
 • Radovsi – 5
 • Kavadar – 3
 • Kumanovë – 1
 • Dibër – 1
 • Veles – 1
 • Ohër – 1
 • Koçan – 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 4915, aktiv 1363
 • Kumanovë 1091, aktiv 269
 • Tetovë 1057, aktiv 220
 • Shtip 872, aktiv 430
 • Gostivar 487, aktiv 282
 • Strugë 457, aktiv 203
 • Prilep 333, aktiv 53
 • Ohër 276, aktiv 87
 • Veles 225, aktiv 21
 • Sveti Nikollë 227, aktiv 151
 • Dibër 206, aktiv 117
 • Kërçovë 175, aktiv 108
 • Resnjë 146, aktiv 26
 • Manastir 143, aktiv 63
 • Koçan 105, aktiv 24
 • Kavadar 73, aktiv 53
 • Probishtip 53, aktiv 19
 • Strumicë 37, ​​aktiv 21
 • Makedonski Brod 36, aktiv 30
 • Demir Hisar 34, aktiv 27
 • Radovish 29, aktiv 16
 • Negotinë 27, aktiv 7 (10 persona nga NJR Negotinë janë banorë të Demir Kapisë)
 • Kriva Pallankë 25, aktiv 11
 • Gjevgjeli 23, aktiv 12 (7 persona nga NJR Gjevgjeli janë banorë të Dojranit, 3 të Bogdancit)
 • Vinicë 22, aktiv 18
 • Krushevë 16, aktiv 9

Në 24 orët e fundit janë realizuar 689 testime, ndërsa që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut, janë realizuar 106,047 testime për Covid – 19.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close