fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do jetë me diell dhe i nxehtë, me vranësira të vogla deri të mesme. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar nga drejtimi juglindor. UV indeksi do të jetë 8.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri 22 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 35 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësitra të vogla. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 35 gradë Celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close