fbpx

Në mëngjes mjegull, pasdite shi dhe borë

Në Maqedoni sot në orët e mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës e cila do të mbajë edhe paradite. Reshje të borës pritet të bie në malet mbi 1000 metra lartësi mbidetare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej – 2 gradë deri në 5 gradë, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 5 gradë gjegjësisht deri në 11 gradë.

Në Shkup të premten në orët e mëngjesit do të ketë mjegull, ndërsa pasdite edhe në orët e vona të mbrëmjes do të jetë vranët me reshje shiu dhe me erë. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -1 gradë, ndërsa ajo maksimale e ditës do të arrijë deri në 7 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button