fbpx

Opozita protestoi edhe në Resnjë

Qytetarët e Resnjës dy ditë me radhë, mbrëmë nga ora 18 deri në ora 18:30, në rrugët e qytetit, u tubuan shumë qytetarë ku shprehën revoltën e tyre ndaj, siç u shprehën, “këtij pushteti diktatorial dhe ngjarjeve që ndodhën gjatë periudhës së kaluar”, lajmëroi A1.on.

“Ftohen të gjithë qytetarët që ta shprehin revoltën e tyre dhe t’u bashkangjiten protestave të qeta. Qëllimi final i gjithë asaj që do të bëjmë gjatë periudhës së ardhshme është kthimi i rendit kushtetues dhe i demokracisë në Maqedoni”, theksuan simpatizuesit e LSDM-Resnjë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button