fbpx

Në Maltë në një grup prej 94 emigrantëve, 65 janë pozitivë me Kovid-19

Një një grup prej 94 emigrantëve të shpëtuar në det dhe të cilët janë sjellë në Maltë, 65 janë pozitivë me Kovid-19, bëri të ditur sot Ministria e Shëndetësisë së Maltës, transmeton MIA.

Një një grup prej 94 emigrantëve të shpëtuar në det dhe të cilët janë sjellë në Maltë, 65 janë pozitivë me Kovid-19, bëri të ditur sot Ministria e Shëndetësisë së Maltës.

Kjo është vatra më e madhe e zbuluar në Maltë nga fillimi i epidemisë së kronavirusit që shpërtheu më 7 mars. Kombësia e të infektuarve ende nuk është bërë e ditur.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se deri më tani janë testuar 85 emigrantë, derisa të tjerët presin të testohen.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close