fbpx

Bild: Qeveria dhe opozita përgjegjës për perspektivën e Maqedonisë në BE

Pasi që ndodhitë në Kuvendin e Maqedonisë i vlerësoi si lajme shqetësuese, shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild sërish u prononcua përmes Twiter, duke porositur se pushteti dhe opozita kanë përgjegjësi të barabartë për perspektivën e vendit.

“Qeveria dhe opozita në Maqedoni kanë përgjegjësi që të orvaten ta shpëtojnë perspektivën e vendit për negociata me BE-në pas ngjarjeve të djeshme”, shkroi Bild të martën në profilin e vet në Twiter. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button