fbpx

Muhamed Ali : Çka është marrëzia ?

Çka është marrëzia ? Marrëzia është të bësh një gjë herë pas herë dhe të presësh rezultate të ndryshme !

Muhamed Ali lindi më 17 janar të vitit 1942 në LouisvilleSHBA ishte boksier aktiv gjatë viteve 1960 – 1981 në kategorinë e rëndë. Gjat karrierës arriti të bëhet boksieri më i mirë në kategorinë e tij dhe llogaritur sipas pikëve është boksieri më i mirë i të gjitha kohërave me 1971 pikë nga 61 ndeshje boksi ka arritur 56 fitore (36 me nokaut) dhe 5 humbje.

Lajme të ngjashme

Back to top button