fbpx

RMV, 6 persona ndërruan jetë nga KOVID-19, 129 raste të reja

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 6 viktima nga KOVID-19, 129 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 109 janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 451, të infektuarve në 9.797, ndërkaq të shëruarve në 5.254. Momentalisht në RMV ka 4.092 raste aktive, njofton Portalb.mk.

5 persona nga Shkupi dhe 1 nga Struga kanë ndërruar jetë.

Personat e infektuar në 24 orët e fundit

 • Shkup 45
 • Shtip 25
 • Tetovë 9
 • Gostivar 9
 • Kumanovë 7
 • Manastir 6
 • Kërçovë 6
 • Strugë 5
 • Prilep 4
 • Sveti Nikole 3
 • Koçan 3
 • Ohër 3
 • Dibër 1
 • Kavadar 1
 • Demir Hisar 1
 • Dellçevë 1

Personat e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup 60
 • Shtip 16
 • Tetovë 12
 • Kumanovë 7
 • Gostivar 6
 • Veles 4
 • Kavadar 2
 • Prilep 1
 • Vinicë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.535 teste ndërkaq që nga fillimi i pandemisë 92.550 teste.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button