fbpx

Lampard: Asgjë nuk zgjat përgjithmonë

Frank Lampard ka dhënë shenja se ai po luan ditët e fundit si lojtar i Chelseat.

Mesfushori anglez është në vitin e fundit të kontratës së tij dhe mund të largohet si lojtar i lirë në fund të sezonit.

“Topi është në fushën e Chelseat. Unë jam lojtar i Chelseat, është kaq e thjeshtë. Kam kaluar kohë të shkëlqyeshme këtu. Ndoshta gjërat nuk zgjasin përgjithmonë. Edhe pse dua që kjo të zgjatë përgjithmonë, ju duhet të jeni mjaft i rritur për ta parë si është situata”, ka thënë Lampard.

“Unë nuk jam lloj i lojtarit që dua ta kaloj kohën dhe të qëndroj në karrige shumë. Dua të jem i përfshirë. Ky është karakteri im. Do të vazhdoj të provoj ta bëj këtë, në çfarëdo situate”.

“Nuk mund të parashikoj, por mendoj se kam edhe dy ose tre vite në nivel të lartë. Nuk më takon mua ta vendos këtë. Çfarëdo që ndodh, kam kaluar kohë të shkëlqyeshme te Chelsea. Jam i vendosur të luaj pak më shumë vite dhe të shoh se çfarë do të piqet në një të ardhme të afërt”, ka shtuar a

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button