fbpx

Tërmet në Dibër

Tërmet me fuqi prej 4,2 shkallë sipas Rihterit u regjistrua mbrëmë në orën 22.40 minuta. Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra prej qytetin Peqin të Shqipërisë, ndërsa i njëjti është ndjerë edhe në qytetet tjera.

Qytetarët e Tiranës, Elbasanit dhe qyteteve tjera të Shqipërisë e kishin ndjerë tërmetin, ndërsa i njëjti kishte shkaktuar shqetësime edhe te qytetarët e Dibrës./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button