fbpx

Paralajmërohen dy protesta, një këtë të premte një të premten tjetër!

Edhe një paralajmërim për protestë kundër arrestimeve, rrahjeve dhe maltretimit të shqiptarëve në Shkup, qëndron në rrjetin social Facebook.

Protesta siç shkruan thirrja në Facebook, pritet të mbahet këtë të premte (08/03/2013) në Shkup, pas faljes së namazit te drekës, me pik nisje tek Xhamia e Jaja Pashës-Shkup.

Edhe protesta e të së shtunës ishte e paralajmëruan nga faqja e njëjtë e Facebook-ut.

Ndryshe, në Shkup do të protestohet edhe të premten tjetër, respektivisht me 15.03.2013, kundër ndërtimeve që bëhen në vendin e Burmali Xhamisë, protestë kjo të cilën e organizon BFI-ja./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button