fbpx

BeH, kryeministri i Federatës Novaliç rezultoi pozitiv me COVID-19

Kryeministri i Federatës së Bosnjë e Hercegovinës, Fadil Novaliç, i cili rezultoi pozitiv me koronavirus (COVID-19) ndjehet më mirë, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Kryeministri i Federatës së Bosnjë e Hercegovinës, Fadil Novaliç ndjehet më mirë. Ky është informacioni me të cilin në mëngjes u njoftua Qeveria e Federatës së BeH nga kabineti i drejtoreshës së Qendrës Klinike Universitare në Sarajevë”, thuhet në deklaratën e Qeverisë së Federatës së BeH. 

Novaliç është shtruar në Klinikën Pod’hrastov të QKU-së të Sarajevës pasi rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe se gjendja shëndetësore kërkonte trajtim klinik.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close