fbpx

(Video) Clement thyen këmbën në fushë

Java e 27-të e kampionatit francez të futbollit nuk do të mbahet mend vetëm për humbjen e papritur të PSG ndaj Remis. Në ndeshjen ndërmjet Sent Etienniet dhe Nice, mesfushori i miqve, Valentin Eysseric në minutën e 28 pa kontroll dhe pa arsye ndërhyri ndaj Jeremy Clement, duke i thyer këmbën.

Futbollistët e të dyja skuadrave u tronditën nga kjo ndërhyje brutale, ndërsa gjyqtari kryesor e ndëshkoi me të kuq Eyssericun.

Lajme të ngjashme

Back to top button