fbpx

MPB i regjistroi 296 shkelje për mosmbajtjen e maskës për mbrojtje

Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes së mbrojtjes personale të fytyrës janë regjistruar 296 shkelje, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, transmeton MIA.

MPB u bën apel qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria me qëllim të përballjes me Kovid-19.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close