fbpx

(VIDEO) Ja se si policia doli kundër protestuesve në Shkup

Qindra forca speciale sot u aktivizuan në Shkup për të ndaluar protestuesit të cilët hidhnin me gurrë. Shikoni videot në vijim për të parë se si dukej situata. Portalb ishte në vend të ngjarjes dhe kapi momentet ku policia u aktivizua kundër protestuesve.

Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski për Portalb tha se janë arrestuar dhjetëra shqiptarë, por nesër do të dihet balanci përfundimtar.

Protestuesit dolën në rrugë kundër dhunës e cila dje u krye nga huliganët maqedonas mbi shqiptarë kalimtar të rastit në sheshin e Shkupit. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button