fbpx

RMV, në 24 orët e fundit ndërruan jetë 6 persona nga virusi korona, 205 të tjerë u infektuan

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 205 persona me virusin korona, 6 të tjerë e kanë humbur jetë, ndërkaq 336 janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i personave të infektuar ka arritur në 7.777, numri i të shëruarve 3.960, të vdekurve 368, ndërkaq për momentin në vend, njofton Portalb.mk.

“Në Klinikën Infektive kanë ndërruar jetë 3 pacientë të moshës, 62, 68 dhe 94-vjeç. Në Spitalin “8 Shtatori” kanë ndërruar jetë dy pacientë të moshës 65 dhe 70-vjet, ndërkaq në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit ka ndërruar jetë një paciente e moshës 80-vjeçare”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Personat e infektuar në 24 orët e fundit sipas qyteteve

 • Shkup 60
 • Sveti Nikole 29
 • Gostivar 23
 • Dibër 17
 • Tetovë 13
 • Kumanovë 13
 • Strugë 12
 • Shtip 10
 • Kërçovë 7
 • Veles 3
 • Resnjë 3
 • Manastir 3
 • Probishtip 2
 • Demir Hisar 2
 • Prilep 2
 • Ohër 1
 • Kavadar 1
 • Struicë 1
 • Krushevë 1

Personat e shëruar në 24 orët e fundit sipas qyteteve

 • Shkup 133
 • Ohër 57
 • Strugë 52
 • Tetovë 40
 • Kumanovë 28
 • Shtip 15
 • Dibër 8
 • Gostivar 8
 • Kriva Pallankë 4
 • Resnjë 4
 • Vallandovë 2
 • Prilep 1
 • Veles 1
 • Kavadar 1
 • Koçan 1
 • Probishtip 1

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar sipas qyteteve

 • Shkup 3.716, aktive 1.871
 • Tetovë 844, aktive 324
 • Kumanovë 831, aktive 164
 • Shtip 421, aktive 161
 • Strugë 300, aktive 147
 • Prilep 291, aktive 59
 • Ohër 219, aktive 133
 • Gostivar 211, aktive 128
 • Veles 201, aktive 38
 • Dibër 137, aktive 76
 • Resnjë 132, aktive 87
 • Sveti Nikole 88, aktive 81
 • Koçan 76, aktive 16
 • Manastir 68, aktive 27
 • Kërçovë 65, aktive 56
 • Probishtië 32, aktive 20
 • Kavadar 23, aktive 15
 • Negotinë 21, aktive 3
 • Strumicë 19, aktive 11
 • Kriva Pallankë 18, aktive 8
 • Gjevgjeli 12, aktive 3
 • Krushevë 9, aktive 5
 • Makedonski Brod 8, aktive 6
 • Vallandovë 6, aktive 0
 • Pehçevë 6, aktive 2
 • Demir Hisar 5, aktive 4
 • Kratovë 5, aktive 2
 • Vinicë 4, aktive 1
 • Radovish 4, aktive 0
 • Berovë 4, aktive 1
 • Dellçevë 1, aktive 0

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.728 testime për virusin korona, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë në RMV gjithsej janë bërë 74.562 teste.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button