fbpx

U publikua statistika për të infektuarit me korona në RMV në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit 168 persona janë infektuar me virusin korona, 3 pacientë kanë ndërruar jetë dhe 70 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të vdekurve ka arritur në 362, i të infektuarve në 7572, të shëruarve 3624, ndërkaq për momentin në vend kemi 3586 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë tre persona, dy nga Shkupi dhe një nga Gostivari. Në Klinikën Infektive të Shkupit kanë ndërruar jetë dy pacientë të moshës 66 dhe 70-vjeçare. Në Spitalin “8-Shtatori” ka ndërruar jetë një paciente 63-vjeçare, virusi korona i është konstatuar pasi ka ndërruar jetë”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Pacientët e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup 48
 • Tetovë – 18
 • Veles – 1
 • Gostivar – 1
 • Koçan – 1
 • Resnjë – 1

Pacientët e infektuar në 24 orët e fundit

 • Shkup -83
 • Tetovë – 26
 • Kumanovë -8
 • Ohër – 8
 • Fostivar – 8
 • Shtip – 6
 • Kërçovë – 6
 • Strugë – 5
 • Sveti Nikole – 4
 • Prilep – 3
 • Dibër – 2
 • Manastir – 2
 • Probishtip – 2
 • Kriva Pallankë – 1
 • Krushevë – 1
 • Koçan – 1
 • Makedonski Brod – 1
 • Resnjë – 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 3656, aktive 1928
 • Kumanovë 818, aktive 179
 • Dibër 120, aktive 67
 • Shtip 411, aktive 166
 • Prilep 289, aktive 58
 • Tetovë 831, aktive 351
 • Strugë 288, aktive 187
 • Veles 198, aktive 36
 • Manastir 65, aktive 24
 • Ohër 218, aktive 189
 • Kavadar 22, aktive 15
 • Gostivar 188, aktive 115
 • Gjevgjeli 12, aktive 3
 • Strumicë 18, aktive 10
 • Kriva Pallankë 18, aktive 12
 • Radovish 4, aktive 0
 • Krushevë 8, aktive 4
 • Koçan 76, aktive 17
 • Probishtip 30, aktive 19
 • Demir Hisar 3, aktive 2
 • Makedonski Brod 7, aktive 5
 • Pehçevë 6, aktive 2
 • Berovë 3, aktive 0
 • Vallandovë 6, aktive 2
 • Vinicë 4, aktive 1
 • Dellçevë 1, aktive 0
 • Kratovë 6, aktive 3
 • Sveti Nikole 58, aktive 51
 • Kërçovë 58, aktive 49
 • Resnjë 129, aktive 88
 • Negotinë 21, aktive 3

Në 24 orët e fundit janë testuar 1470 persona, ndërkaq numri i përgjithshëm i testeve që nga fillimi i epidemisë është 72.690 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *