fbpx

Transfermarkt: Ja 20 sulmuesit më të shtrejntë

Transfermarkt, faqja e dedikuar transferimeve dhe vlerave të futbollistëve në të gjithë botën, ka hartuar listën me 20 sulmuesit më të shtrenjtë aktualisht në tregun e merkatos. Në krye të saj qëndrojnë dy yjet e futbollit të sotëm: Messi dhe Ronaldo, vlera e të dyve kap shifrën e 220 milionë europve, ndërsa i treti është bomberi i United, Wayne Rooney.

Lionel Messi -Barcelona – 120 milionë euro
Cristiano Ronaldo – Real Madrid – 100 milionë
Wayne Rooney – Man.Utd – 65 milionë
Radamel Falcao – Atl.Madrid – 60 milionë
Hulk – Zenit – 45 milionë
Edinson Cavani – Napoli – 45 milionë
Kun Aguerro – Man.City – 45 milionë
Robin Van Persie – Man.Utd – 45 milionë
Mario Gomez – Bayern Munchen – 42 milionë
Neymar – Santos – 40 milionë
Karim Benzema – Real Madrid – 40 milionë
Gonzalo Higuain – Real Madrid – 38 milionë
Thomas Muller – Bayern Munchen – 37 milionë
Luis Suarez – Liverpool – 36 milionë
Zlatan Ibrahimoviç – PSG – 35 milionë
Pedro – Barcelona – 30 milionë
Stevan Jovetiç – Fiorentina – 30 milionë
Marco Reus – Borussia.D – 30 milionë
Alexis Sannchez – Barcelona – 28 milionë
Robert Lewandowski – Borussia.D – 28 milionë

Lajme të ngjashme

Back to top button