fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë  me diell  me vranësira të vogla deri në mesatare lokale,  do të fryejë  erë mesatare deri në të përforcuar, nga drejtimi verior dhe veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 deri 19 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 24 deri 32 gradë Celsius.

Indeksi UV=9.

Në Shkup kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë. Do të fryejë  erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit  do të bie deri në 13 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë 29 gradë Celsius.

Prej nesër vijon  mot me diell me rritje të sërishme të temperaturës së ditës, por me  mëngjese më të freskëta. Gjatë fundjavës lokalisht do të ketë paraqitje të vranësirave të rritura me kushte për shi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button