fbpx

(Video) Europol: Argjentina vs Bolivia, ndeshje e trukuar!

Europol ka treguar njëren nga ndeshjet e trukuara pas zbulimit të skandalit të manipulimeve të ndeshjeve në fuboll. Ndeshja e vitit 2010 mes përfaqësueseve U20 të Argjentinës dhe Bolivisë është njëra nga këto ndeshje. 

Lojtarëve të Bolivisë dhe posaçërisht gjyqtari i ndeshjes ishin ata që kanë përfituar para të majme për trukimin e kësaj ndeshje. 

Tre lojtarë bolivianë me veprimet e tyre nxitën dyshimet e para në ndeshje, ndërsa gjyqtari hungarez ka përfituar para të majme për të akorduar një penallti të paqenë për humbjen e Bolivisë dhe fitoren e Argjentinës. 

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button