fbpx

Egjipti ka rihapur piramidat pas mbylljes së koronavirusit

Egjipti ka rihapur piramidën e famshme Giza në Kajro për herë të parë në më shumë se tre muaj nga mbyllja e koronavirusit.

Vizitorët iu nënshtruan kontrolleve të temperaturës ndërsa hynë në zonën turistike, shkruan Bota.al.

Vendi gjithashtu ka rihapur aeroportet e tij dhe transportuesi kombëtar, EgyptAir, tha se rreth 2,000 pasagjerë u larguan nga aeroporti ndërkombëtar i Kajros në 14 fluturime ndërkombëtare të mërkurën.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close