fbpx

Moti, deri të mërkurën diell, pastaj borë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira gjatë mëngjesit, ndërsa më vonë do të kemi periudha dielli.

Temperaturat e mëngjesit lëvizin prej -4 deri 3 °C.

Maksimalja e ditës do të sillet prej 5-12 °C.

Edhe në  Shkup e rrethinë pritet të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë  deri 10 gradë.

Të  martën gjatë gjithë ditës do të ketë diell dhe do të  mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me temperatura që  do të luhaten prej 7-14 gradë.

Paralajmërim
Gjatë natës, të enjten dhe të premten do të kemi reshje bore edhe nëpër vendet më të ulëta./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button