fbpx

113 raste të reja me koronavirus sot në Kosovë

113 raste të reja me koronavirus janë regjistruar të mërkurën në Kosovë, përderisa 67 persona janë regjistruar si të shëruar, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, transmeton Koha.net.

113 rastet pozitive kanë rezultuar pas testimit të 266 mostrave.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Ferizajt 15 raste, komuna e Gjilanit 12 raste, komuna e Prizrenit 11 raste, komuna e Mitrovicës 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 6 raste, komuna e Vushtrrisë 6 raste, komuna e Drenasit 3 raste, komuna e Vitisë 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Kamenicë, Malishevë, Obiliq, Pejë, Podujevë, Rahovec dhe Shtime.

Deri tash në Kosovë janë regjistruar 2991 raste pozitive me koronavirus nga 24046 persona të dyshimtë. Janë shëruar 1644 persona e 54 kanë vdekur. Raste aktive janë 1293.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button