fbpx

Thaçi e Daçiq takohen më 22 shkurt

Rundi i ri i dialogut të Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Daçiq është caktuar të mbahet më 22 shkurt në kabinetin e përfaqësueses së lartë për Politikë të Jashtme të BE Catherine Ashton.

Ky do të jetë takimi i pestë Thaçi – Daçiq.

Në rundin paraprak më 17 janar, është arritur marrëveshja e përkohshme për pagesën e doganës në vendkalimet kufitare dhe është hapur tema e veçantisë së veriut të Kosovës./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button