fbpx

VMRO-DPMNE: Rikonstruksion i 1000 kilometrave rrugë lokale dhe rajonale

Hristijan Mickoski, lideri i VMRO-DPMNE-së në fushatën parazgjedhore në Jegunovc premtoi rikonstruktimin e 1000 kilometrave rrugë, transmeton Portalb.mk.

“Obligohemi për rekonstruktimin e së paku 1,000 kilometra rrugë lokale dhe rajonale”, premtoi Mickoski, ku ishte i shoqëruar me kandidaten për deputete në Njësinë e 6 zgjedhore, Dafina Stojanoska.

Ai përsëriti premtimet tjera, si: rritje për 25% të rrogës mesatare, 20% rritje të pensioneve, renditjen e një universiteti në Top1000 në Listën e Shangait dhe 640 milionë euro për subvencionimin e bujqve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close