fbpx

VMRO-DPMNE: 640 milionë euro subvencion për bujqit

Hristijan Mickoski, kryetari i VMRO-DPMNE-së gjatë fushatës parazgjedhore në Demir Hisar premtoi 640 milionë euro për bujqit, transmeton Portalb.mk.

“Do të angazhohemi për 640 milionë euro subvencione për fermerët”, deklaroi Mickoski.

Ai premtoi gjithashtu rritje të rrogës minimale për 25% në këtë mandate, si dhe rritje të pensioneve për 20%.

Ai theksoi se do të angazhohen që njëri nga universitetet e vendit të jetë në Top1000 e listës Shangai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button