fbpx

(VIDEO) Fuqishëm shpërthen bomba në ambasadën amerikane në Ankara,dy viktima

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar  në orët e paradites së sotme në ambasadën amerikane në Ankara, Turqi.

Mediat turke raportojnë se nga shpërthimii i një lënde eksplozinë  të vendosur në derën e ambasadës kanë mbetur viktimë dy persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Të dy personat që mbetën të  vrarë nga shpërthimi ishin punonjës sigurie pranë ambasadës amerikane, me kombësi turke.  Nuk janë zbardhur ende shkaqet e ngjarjes por paraprakisht dyshohet të ketë qenë sulm kamikaz. Policia e vendit ka nisur hetimet për të mësuar më  tej detajet e ngjarje.

Lajme të ngjashme

Back to top button