fbpx

David Beckham është futbollist i ri i Paris Saint-Germain

Ish kapiteni i Kombëtares angleze, i cili në fund të vitit të shkuar braktisi klubin amerikan Los Angeles Galaxy do ta vazhdojë karrierën në Parc des Princes, marrëveshje e realizuar të enjten në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Ikona e Manchester Unitedit i cili kishte oferta edhe nga disa klube të Premierligës përfshirë West Ham United dhe Queens Park Rangers por në fund zgjodhi klubin ambicioz francez. PSG në vitin e fundit ka angazhuar yje si Zlatan Ibrahimovic, Thaigo Silva, Lucas Moura e Ezequiel Lavezzi. /portalb

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button