fbpx

SHBA, serish masakër, qëllon 3 fëmijë me armë

Një i armatosur ka qëlluar 3 fëmijë në një kompleks zyrësh në Feniks, qyteti më i madh në perëndim të shtetit Arizona. Policia ka bërë të ditur se njëri nga të qëlluarit ka vdekur ndërsa tjetri është në gjendje jashtëzakonisht të vështirë shëndetësore. Ndërsa viktima e tretë nuk është në gjendje rreziku për jetë. 

Policia tashmë është në kërkim të personit 70 vjeçar që ka shtënë mbi këta fëmijë dhe i cili përshkruhet si person i armatosur dhe i rresikshëm.

Kjo e shtënë ka ndodhur gjatë një takimi në një zyrë ligjore.

Një debat i nxehtë mbi kontrollin e armëve është duke u zhvilluar në Shtetet e Bashkuara pasi që një njeri i armatosur gjatë një sulmi kishte të vrarë 20 fëmijë dhe gjashtë të rriturit muajin e kaluar në një shkollë fillore në Connecticut.

Lajme të ngjashme

Back to top button