fbpx

Pamje nga perspektiva e Burj Khalifas

Miliardat e dollarëve të siguruara nga rezervat e “pashtershme” të naftës kanë shndërruar Dubain, ne Emiratet e Bashkuara Arabe, në një qytet përrallor, i cili krenohet edhe me ndërtesën më të lartë në botë.

Qiellgërvishtësi i “Burj Khalifës” është dy herë e gjysmë më i lartë se kulla Eiffel në Paris dhe siç demonstroi një fotograf profesionist, pamja në çatinë e kësaj ndërtese është mbresëlënëse.

Mbi bazën e 828 metrave, fotografi Gerald Donovan realizoi një fotografim 360 gradë të qytetit, imazhe të cilat do të shërbejnë për të ndërtuar hartën 3D të Dubait.

Lajme të ngjashme

Back to top button