fbpx

Vranë gorillën e rrallë, katër burra rrezikojnë të dënohen me burgim të përjetshëm

Katër burra mund të rrezikojnë burgim të përjetshëm pasi vranë një gorillë të rrallë në Uganda. Gorilla e quajtur Rafiki ishte një ndër 1 mijë gorillat e këtij lloj në të gjithë botën, prandaj autoritetet e jetës së egër e kanë quajtur atë si një krim dhe goditje të madhe, transmeton OraNews.

Gorilla u gjuajt nga burrat me sende të forta dhe nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra. Ajo ishte 25 vjeç dhe miqësore, nuk përbënte asnjë lloj rreziku.

Një nga të arrestuarit deklaroi në polici se e vrau për vetëmbrojtje. Hetimet vazhdojnë ende për këtë ngjarje për t’i dhënë dënimin përfundimtar katër burrave.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close