fbpx

Lapidari i UÇPMB gjendet në Nish, nuk dihet ku do përfundojë

Kryetari Trupit Koodinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq ka deklaruar sot se lapidari i UÇPMB-së, i cili është larguar nga qendra e Preshevës, do të zhvendosur në lokacionin për të cilin do të vendoset në bisedimet me përfaqësuesit shqiptar.

Stankoviq ka thënë për B92 se përmendorja momentalisht ndodhet në depon e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Nish dhe se nga atje do të zhvendoset sapo të arrihet marrëveshja. /orainfo

Lajme të ngjashme

Back to top button